Připadá vám, že zakoupené oblečení rychle ztrácí původní vzhled? Nejčastěji je to z důvodu některých chyb, kterých si nejste vědomi. Jaké to jsou?
1. Používáte špatná ramínka
Pokud vám oblíbený kus oblečení dlouho visí v šatníku, mohou to být právě ramínka, která zapříčiní jeho prověšení a otlačky v místě ramen. Nikdy nevěšte vlhké oblečení na kovové ramínko, oblečení by vám mohlo změnit barvu nebo rezavé ramínko zanechat na vašem oblíbeném kousky nepěkné stopy. Vždy používejte buď dřevěné nebo plastové věšáky.
2. Časté praní oblečení
Pokud perete tmavé oblečení, vždy je dobré jej otočit naruby a prát na maximálně 800 otáček za minutu. Tak zůstane vaše oblečení více chráněno, jelikož poškození je způsobeno právěnadměrnými mechanickými vlivy.
3. Příliš mnoho pracího prášku
Také je důležité, abyste oblečení nezatěžovali množstvím pracího prostředku, zejména při praní tmavého oblečení, jelikož právě prací prostředek stojí za postupným vymýváním barvy.
4. Přeplnění pračky
Jak ale poznat, že je naše pračka opravdu přeplněná? Na to existuje jednoduchý trik. Když pračku naplníte, měli byste bez problémů mezi prádlo a vrch bubnu vložit dvě pěsti. Pokud budete pračku přetěžovat, na vašem oblečení se objeví bílé pruhy.
5. Necháváte své oblečení na pospas molům
Obtěžující můry se stávají neustále větším a větším problémem. Jak na ně ale vyzrát? Kupte si kvalitní prostředek na hubení molů, který je vhodný do skříně s oblečením a pravidelně ho vyměňujte.
6. Nezapínejte zipy ani knoflíky před vložením do pračky
Pravděpodobně se žádná velká škoda nestane, když jednou zapomenete, ale je vřele doporučováno zabránit tomu, aby právě zipy nebo knoflíky narážely o buben nebo jiné oblečení a tím vznikaly škody.
7. Nepoužíváte dost kvalitní prací prostředek
Vždy byste měli na praní použít tekutý prací prášek anebo gelové kapsle, které nezanechávají na oděvech bílé stopy. Navíc, když se tuhý prášek rozpouští, může způsobit i odření vašeho oblečení.
Autor: Tereza Slunečná